Renowacja i piaskowanie

Nasza firma w ramach dostarczenia kompleksowej usługi oferuje również renowację staroci (świeczniki, żyrandole, kinkiety, armatura łazienkowa, akcesoria sakralne oraz motoryzacyjne).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedmioty te mogą być wykonane z materiałów takich jak: brąz, mosiądz, ZnAl, stal nierdzewna, aluminium oraz jego stopy. Elementy przeznaczone do odnowy poddawane są obróbce wstępnej polegającej na piaskowaniu trudno dostępnych miejsc w przypadku odlewów.

Operacja ta pozwala na usunięcie starego lakieru bądź powłok galwanicznych. Następnie poddajemy detal obróbce szlifierskiej opierającej się na wyeliminowaniu różnego rodzaju wgłębień, wgnieceń czy zarysowań. Metoda ta polega na zebraniu zniszczonej warstwy materiału. W następnej kolejności poddajemy element obróbce polerskiej wstępnej na tarczach bawełnianych lub filcach w oraz paście polerskiej wstępnego polerowania.

W celu uzyskania wysokiej jakości produktu polerujemy go na tarczach flanelowych i paście drobnoziarnistej z wysokim połyskiem. Współpracujemy z firmą galwaniczną oraz lakierniczą które w zależności od życzenia klienta oferują możliwość lakierowania proszkowego, malowania bezbarwnego bądź chromowania.