Renowacja i piaskowanie staroci

Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie pożądanego kształtu przedmiotu oraz poziomu chropowatości jego płaszczyzny.

Jednym z tych sposób jest piaskowanie powierzchni, które jest podobne w swoim działaniu do szlifowania. Opisywany proces technologiczny polega na korzystaniu z materiału ściernego, za pomocą którego obrabiany element przyjmuje zaplanowaną formę. Najczęściej przeprowadzane jest piaskowanie metalu, który, z uwagi na swoją twardość i wytrzymałość, wymaga drastyczniejszych form obróbki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza firma w ramach dostarczenia kompleksowej usługi oferuje również renowację staroci (świeczniki, żyrandole, kinkiety, armatura łazienkowa, akcesoria sakralne oraz motoryzacyjne).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedmioty te mogą być wykonane z materiałów takich jak: brąz, mosiądz, ZnAl, stal nierdzewna, aluminium oraz jego stopy. Elementy przeznaczone do odnowy poddawane są obróbce wstępnej polegającej na piaskowaniu trudno dostępnych miejsc w przypadku odlewów.

Operacja ta pozwala na usunięcie starego lakieru bądź powłok galwanicznych. Następnie poddajemy detal obróbce szlifierskiej opierającej się na wyeliminowaniu różnego rodzaju wgłębień, wgnieceń czy zarysowań. Metoda ta polega na zebraniu zniszczonej warstwy materiału. W następnej kolejności poddajemy element obróbce polerskiej wstępnej na tarczach bawełnianych lub filcach w oraz paście polerskiej wstępnego polerowania.

W celu uzyskania wysokiej jakości produktu polerujemy go na tarczach flanelowych i paście drobnoziarnistej z wysokim połyskiem. Współpracujemy z firmą galwaniczną oraz lakierniczą które w zależności od życzenia klienta oferują możliwość lakierowania proszkowego, malowania bezbarwnego bądź chromowania.